Šťastný nový rok a prvé novinky 2018

Milí podporovatelia a milé podporovateľky Ligy za ľudské práva,

želáme Vám šťastný a úspešný rok 2018 a dúfame, že nám ostanete verní. V tomto roku pre Vás chystáme množstvo noviniek a zaujímavého obsahu, veríme že sa Vám to bude páčiť rovnako ako nám.

Tento týždeň sme sa naplno pustili do práce. Aktálne pre Vás chystáme novú webstránku, ktorú spustíme už čoskoro, bude úplne iná ako naša stará, plná zaujímavých videí a textov. Veľmi sa na ňu tešíme!

S novým rokom sme začali aj nový projekt, týka sa integrácie cudzincov v mestách, volá sa KapaCITY a vo štvrtok sme mali prvé koordinačné stretnutie. Veľmi sa tešíme na spoluprácu s novými partnermi!

Naše právničky naplno úradovali, tento týždeň to bolo najmä na súdoch v Bratislave a pri pohovoroch na Migračnom úrade. V niektorých veciach sa nám darilo, v niektorých nie, musíme sa naučiť aj prehrávať. Dúfame však, že naša snaha klientom v konečnom dôsledku prinesie prospech a lepšiu ochranu ich práv.

No a na záver odporúčané čítanie:

Európsky súd pre ľudské práva vydal nový Factsheet o právach detí v imigračnom zaistení. Ak ste zachytili nové video istej politickej strany o návrhu protiimigračného zákona vedzte, že deti sa (aj na Slovensku) za nelegálnu migráciu zaisťujú. Európsky súd pre ľudské práva ale vo všetkých prípadoch doteraz skonštatoval, že zaistenie detí je v rozpore s Dohovorom. Viac čítajte tu.