Prednáška nórskeho advokáta pre študentov práva a širšiu odbornú verejnosť

Pozývame vás na prednášku nórskeho advokáta Arilda Humlen "Battle zone between democracy and international obligations", ktorá sa uskutoční 18.11.2015 (streda) o 18:00 hod na Právnickej fakulte UK, v miestnosti Súdna sieň. Arild Humlen sa bude zamýšľať nad tým ako sa dá demokracia zlúčiť s medzinárodnými záväzkami štátov chrániť ľudské práva. V diskusii sa určite dozviete ako na utečeneckú a migračnú krízu, ale aj na sprísňovanie bezpečnostných pravidiel v súvislosti s teroristickými útokmi hľadia v Nórsku. Nórsky pohľad sprostredkuje aj slovenský právnik Marek Linha. Prednáška je určená pre budúcich právnikov a pre širokú odbornú verejnosť. Prednáška a diskusia budú prebiehať v anglickom jazyku, podľa potreby s tlmočením.

Prednášajúci: Arild Humlen, člen Nórskej advokátskej komory, zakladateľ a predseda Litigačnej skupiny azylového a imigračného práva.

Diskutujúci: Marek Linha, právny poradca pre Nórsku organizáciu pre žiadateľov o azyl, autor blogov na Denníku N.

Moderuje: Barbora Meššová, právnička Ligy za ľudské práva

Podujatie organizuje Liga za ľudské práva, v spolupráci s Nadáciou Pontis a Právnickou fakultou Univerzity Komenského a za finančnej podpory Veľvyslanectva Spojených štátov amerických v Slovenskej republike.


 

 

Na stiahnutie: 
Typ novinky: 
Právnická