Čo sme robili v týždni od 4. do 8. decembra 2017

Prinášame Vám prehľad našej činnosti v prvý decembrový týždeň. Baša ho začala cestou na stretnutie Eurochild už v nedeľu, pre vrtochy počasia však neplánovane strávila noc vo Frankfurte. Na stretnutí bola predstavená publikácia "Let children be children", ktorá obsahuje 16 inšpiratívnych príkladov ochrany detí v migračnej situácii, do ktorej bola zaradená aj naša kampaň #detinepatriadovazenia z čoho sa veľmi tešíme. 

Po návrate z Bruselu strávila Baša zvyšok týždňa v bratislavskej kancelárii. Na pojednávaní pred Krajským súdom v Bratislave zastupovala klienta v konaní o zaistení, ktoré vyhrala. Tešíme sa na rozsudok a na dôležité právne vety, ktoré bude obsahovať. 

Naša riaditeľka Zuzana tento týždeň pracovala na prípade Asady a ostatní proti Slovensku, ktorý momentálne prejednáva Európsky súd pre ľudské práva. Uvidíme, ako to dopadne. Stretla sa tiež s veľvyslankyňou Kanady na spoločnom obede, na ktorom sa zúčastnila aj riaditeľka CVEKu Elena Gallová Kriglerová. Témou obedu bola migrácia v Európe a možná spolupráca v roku 2018. 

Druhú polovicu týždňa sme vyplnili poradovaním. Bavili sme sa o našich cieľoch na nasledujúce dva roky a o tom, čomu sa chceme prioritne venovať. Máme veľa nápadov, o ktorých vás informujeme čoskoro, držte nám palce! 

No a to je na tento týždeň všetko. Tu je zoznam odporúčaného čítania:

Dovidenia o týždeň!