Čo sme robili v týždni od 31. júla do 4. augusta

Horúci týždeň dáva zabrať všetkým, ktorí musia pracovať a nemajú v kancelárii klimatizáciu, ako napríklad my :) Nenechali sme sa však odradiť a prinášame Vám prehľad toho, čo sme tento týždeň stihli.

Práva klientov obhajujeme na súdoch

Monika bola v pondelok na pojednávaní v Košiciach a bola to úspešná cesta. Dosiahla zrušenie rozhodnutia, ktoré bolo v neprospech nášho klienta z Iraku a pomohla mu tak ochrániť jeho práva. Barbore bol doručený rozsudok Krajského súdu v Bratislave, ktorý sa venuje právam detí a zraniteľných osôb v azylovom konaní a bude určite dôležitým referenčným rozsudkom aj pre iných právnikov a právničky. Tešíme sa, keď sa nám darí posúvať azylové právo dopredu!

Na fotke sú Miška, Katka a Barbora pred kanceláriou Ligy v Košiciach.

Pomáhame klientom nájsť si prácu

Naša kolegyňa Elena mala tento týždeň veľa práce. V rámci projektu, ktorý podporila firma Accenture sa snaží pomôcť niektorým z našich klientov nájsť si prácu, či vysporiadať svoje dlžoby. Nie je to vždy ľahké, o to viac sa tešíme, že máme čoraz viac pozitívnych skúsenosti so zamestnávateľmi, ktorí sú ochotní našim klientom pomôcť!

Aj v lete treba navštevovať zariadenia

Tento týždeň naša kolegyňa Katka navštívila Útvar policajného zaistenia pre cudzincov Medveďov, kde každý piatok poskytuje právne poradenstvo tam umiestneným cudzincom. Momentálne sa venuje klientom zo Sýrie a Iraku, ktorí majú rodiny v iných štátoch EÚ a my dúfame, že sa nám podarí pomôcť im, aby mohli žiť so svojimi blízkymi, pretože rodina je základ. Držte nám palce!

Nezabudnite, že nás môžete sledovať aj na facebooku a instagrame. Cez týždeň tam pridávame fotky a informácie o aktuálnych veciach, ktorými v kancelárii žijeme. Budeme radi, ak sa stanete našimi fanúšikmi!

Odporúčané čítanie:

Tomáš Jungwirthovič z českej Asociace pro mezinárodní otázky píše o tom, že migračné politiky Európskej únie nemajú účinok, ktorý by sme si želali a pomer cena/výkon nie je práve ideálny.

Riaditeľka Ligy Zuzana Števulová píše o tom, že záchrana utečencov na mori je súčasťou našej kultúry.

Mladá Sýrčanka Ranya natočila svoju cestu zo sýrskeho Kobane do Turecka, Grécka, Macedónska, Bulharska až do Rakúska. Pozrite si jej video tu.